Szerda, 17 november 2021
  5 Válaszok
  5.5K látogatás
0
Szavazatok
Kibont
Greetings,

Hozzárendelési naplót hozok létre a munkámhoz, és a Sheet1-et megjelenítem, amely megmutatja, hogy ki milyen felszereléssel rendelkezik. Ez az információ más lapokról frissül. Ezeken a többi lapon van egy feltételes formázási legördülő lista, amely 5 színt tartalmaz, amelyek lényegében fehér, piros, sárga, zöld és ciánkék a nem kiadva, a hiányzó, a használaton kívüli, a kiadott és a visszaküldött színekben.

Megvan a cikk, amelyet egy azonosítószámmal (például FL-01) adtak ki, amely jelzi, hogy melyik tételt adták ki. Szeretném megtartani ezeket az információkat a cellájában, de frissíteni szeretném a megfelelő színnel, amikor kiválasztom a legördülő listából.

Titoktartási okokból nem tudom feltölteni a fájlt, de elmondhatom, hogy C-től L-ig 9 oszlopom és 29 sorom van. Minden C–L oszlopnak megvan a saját lapja, amely megfelel neki.

Egy másik példa: Azt szeretném, ha a D oszlop FL-01-gyel a D8-as cellában zöldet mutatna a C-8 legördülő cellájából a 2. lapon, és megváltozna, ha módosítom a legördülő opciót.

Előre is köszönöm,

Viepyr
2 éve
·
#2350
0
Szavazatok
Kibont
Azt hiszem, amit szeretnék csinálni, az Excelben nem lehetséges, vagy nem magyaráztam el eléggé.

Köszönöm,

Viepyr
0
Szavazatok
Kibont
Szia Viepyr!

Elküldené nekünk a fájlt (kérjük, törölje személyes adatait, és cserélje ki aa, bb, ... karakterekkel)? Nem igazán értem a kérdésedet.

Amanda
2 éve
·
#2352
0
Szavazatok
Kibont
Köszönöm a választ, szóval tessék.

A fájlban van a Sheet_1, amely védett és nem szerkeszthető, valamint a Sheet_2, amely nem védett. A Sheet_2 oldalon az E oszlop Status nevű oszlopom van, egy legördülő listával, amely 5 elemet tartalmaz. Ebből 4 színkóddal van ellátva.

Amit szeretnék tenni, az az, hogy amikor a Kiadva lehetőséget választom, a cella zöldre vált. Szeretném, ha ez a szín árnyékolná a megfelelő cellát az 1. munkalapon anélkül, hogy megváltoztatná a cella tartalmát.

A munkalapokat úgy állítottam be, hogy ahova beírom az adatokat a C8-ba, ez kitölti a megfelelő cellát a Sheet_1-en

Remélem ez egy kicsit világosabb.

Viepyr

  Teszt fájl.zip
Mellékletek (1)
0
Szavazatok
Kibont
Szia Viepyr!

Feloldhatja az 1. lap védelmét? Ha teheti, kérjük, tegye a következőket:

1. Kattintson az 2. munkalap H1 cellájára, majd a Kezdőlap fül, a Stílus csoport, kattintson Feltételes formázás > Új szabály. A felugró ablakban kattintson az utolsó lehetőségre - Használjon képletet a formázandó cellák meghatározásához.
  color fill.png

2. Ezután kattintson a felfelé mutató nyílra a C2 cella kiválasztásához a Flashlisht_Holster lapon. Ne felejtse el törölni a $-t, miután kiválasztotta a cellahivatkozás dinamikussá tételét. Majd adjon hozzá ="Hiányzó"Vagy egyszerűen másolhatod =Zseblámpa_Holster!C2="Hiányzik" A dobozban.
színes kitöltés 2.png

3. Most kattintson kialakított a háttérszín kiválasztásához. Ezután kattintson OK.

Kérjük, ismételje meg a fenti 3 lépést, hogy szabályokat hozzon létre a másik négy állapothoz.
=Flashlight_Holster!C2="Kiadva" > zöld
......


Miután befejezte a szabályokat, egyszerűen húzza le a kitöltő fogantyút, hogy a szabályokat a H2 alatti cellákra alkalmazza.

Szólj, működik-e :)

Amanda
2 éve
·
#2354
0
Szavazatok
Kibont
Gyönyörű!

Nagyon szépen köszönjük! Nem voltam 100 százalékig biztos benne, hogy feltételes formázás lesz, vagy VBA kódolásba kell belevágnom.

Van egy másik problémám, amelyről bejegyzést készítek, ha lesz időm, de egyelőre ez megoldja a problémámat.

Ismét köszönöm.

Viepyr
  • Oldal:
  • 1
Erre a bejegyzésre még nem válaszoltak.