Kedd, 14 december 2021
  1 Válaszok
  5.3K látogatás
0
Szavazatok
Kibont
Van egy táblázatom, amelyen a nevek az A oszlopban, a bérbeadás dátuma a B oszlopban, a 4 éves évforduló dátuma a C oszlopban, a 8 éves évforduló dátuma a D oszlopban, ez 24 évig folytatódik a H oszlopban. A város fizetési tervet dolgozott ki , 4 év szolgálati időnként fizetésemelést kap a munkavállaló. A probléma az, hogy a város évente csak egyszer akar fizetésemelést végrehajtani. Ez azt jelenti, hogy július 1-jén fizetésemelést hajtanak végre, ha a munkavállaló évfordulója július 10-e, annak nagyjából egy évet kell várnia, hogy megkapja a díjemelést. Hogy segítsem nekik, egy olyan táblázatot akartam létrehozni, amely elvégzi helyettük a munkát, és mindössze annyit kellett tenniük, hogy megnyitják a táblázatot, amikor a bérszámfejtés készül, és meg kell nézni a fizetésemelésre szoruló nevek listáját. Sajnos nem tudtam kidolgozni a hatékony képleteket. Az a gondolatom, hogy szerezzek egy listát azokról a nevekről, akiknek az évfordulója bizonyos dátumok közé esik. A dátumok tartománya a fizetési időszak lenne. Példa: Ha John és Steven évfordulója 07., a fizetési időszak pedig 23-2022, akkor John és Steven neve egy cellába kerül. A B–H oszlopban változó mennyiségű dátum szerepel, amelyek közül néhány már elmúlt. Az általam kidolgozott képlet a következő: =LOOKUP(07/($K$23<=C2022:H08)/($L$05>=C2022:H2,1),$A$2:$A$2), ami működik, de én csak egy nevet kap, nem több, és úgy tűnik, hogy nem keres a teljes dátumtartományban. Nem is igazán automatikus, és a következő években frissíteni kell. Bármilyen gondolatot vagy javaslatot nagyra értékelnénk.
0
Szavazatok
Kibont
Szia Stick944!

Köszönjük, hogy felvette velünk a kapcsolatot.

Csatolna egy mintafájlt? Hogy mi és más felhasználók könnyen és jobban megérthessük kérdését.

Előre is köszönöm.

Amanda
  • Oldal:
  • 1
Erre a bejegyzésre még nem válaszoltak.