By JavidP 16. május 2022-én, hétfőn
Csatlakozik a következő témákhoz: Excel
Válaszok 12
Kedvencek 0
Nézetek 7.9K
Szavazatok 0
Szia bárki
Használnom kell a min függvényt a nulla kivételével további formátumban, és ki kell emelnem az értéket, de nem tudom:(
Kérem, segítsen megoldani a problémámat.
Kösz.
Szia,

Kérjük, olvassa el a cikket, hogy megtalálja a választ: https://www.extendoffice.com/documents/excel/4033-excel-exclude-zero-from-min.html

A kérésről - "kiemeld ki az értéket", milyen értéket szeretnél kiemelni?

Amanda
·
1 éve
·
0 szereti
·
1 szavazat
·
0 Comments
·
Szia Kedves Amanda!
Tanks, hogy elolvasta kérésemet, és köszönöm szíves válaszát
Van egy táblázatom több mint 5000 adatsorral…
Ebben a táblázatban minden 7-11 sor egyetlen számmal rendelkezik, amely egyesítette az A oszlop celláit!
Minden alkatrész 1 sorszámmal, amely több szállító adatait tartalmazza egy-egy cikkről, mindegyiknek saját ára van, és amire szükségem van, az az, hogy minden szakaszban szerepeljen a dátumom, hogy a sorszakasz tetején lévő szállítók alacsonyabb árai szerint legyenek rendezve😊
Amint látja, 2 kérésem van:
1: az adatok rendezése az adataim egyes részeiben a legalacsonyabb árra vonatkozó részükben,
2: jelölje ki a legalacsonyabb árat az első sorban
Tegnap megoldottam a második kérésemet, de az elsőre nem találtam választ.
Hálás lennék, ha meg tudnád oldani a problémámat :)
Sajnos nem tudtam feltölteni képet a táblázatomról:(
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Szia,

Köszi a képet, segít! A képen látható nyelvet viszont nem értjük.

Tehát kérem, jelezze, hogy az Ön által említett egyes szakaszok a tartományok:
P12:U12; P19:U19; ...
OR
P12:P18; P19:P25; ...
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Szia és még egyszer nagyon köszönöm a figyelmet kedves Amanda.
Először is, ebben a táblázatban a FARCES nyelvet használtam.
A második kérdéseden kívül
Ha értem mire gondolsz, akkor a D12:AH18 tartományban lévő összes adatot a Q12:Q18 cellában lévő minimális érték alapján szeretném rendezni, aminek a sor tetején kell megjelennie az 1. szakaszban, és így tovább, ugyanúgy egy másik szakaszban. például a 2-es számú a 712-es szekcióhoz és ez után a rendezésre is szükségem van, amikor a minimális Q cellaszám kijön a sorszakasz tetejére, ez sárga színnel jelenik meg a háttérben, valamint az "I" cellában lévő szállító neve is látható ugyanaz a sárga háttér is.
Remélem, helyesen fejtettem ki célomat és kérésemet.
Továbbá, ha szükséges, szóljon, hogy tegyek fel további képeket.
Előzetesen köszönöm a választ.
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·

A D12:AH18 tartományban lévő összes adatot a Q12:Q18 cellában lévő minimális érték alapján szeretném rendezni, aminek a sor tetején kell megjelennie az 1. szakaszban, és így tovább, ugyanúgy egy másik szakaszban, például a 2. szakaszban. No.712 és nekem is szükségem van erre a rendezésre, amikor a minimális Q cellaszám kijön a sorszakasz tetejére, azt sárga színnel jelzi a háttérben, és az "I" cellában lévő szállító neve is ugyanazt a sárga hátteret mutatja.

Tehát az 1. szakaszban a 12-18. sort a Q12:Q18 értékei alapján szeretné rendezni a legkisebbtől a legnagyobbig;
a 2. szakaszhoz, ....

És a Q cellák minimális száma és a szállító neve az "I" cellában egy sorban vannak. Jól értettem?
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Szia kedves Amanda :)
Pontosan helyes :)
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Szia,

Kidolgoztunk egy VBA-kódot, amely segít a sorok szakaszonkénti rendezésében, lásd alább:
Sub ExtendOffice_Sort()
Dim xExtendRg, xOfficeSRgC As Range
Dim xRg As Range
Dim xRangeAddress As String
Dim xNum, xCSNum, xCENum, xRSNum, xRSNum2, xRENum As Integer
Dim xRCount As Integer
Dim xBol, xBolWS As Boolean
Dim xStr1, xStr2 As String
Dim xWSh As Worksheet
Dim xSortColumn As Integer
On Error Resume Next
Set xExtendRg = Application.InputBox("Please select the range with data to be sorted:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xExtendRg Is Nothing Then Exit Sub
Set xOfficeSRgC = Application.InputBox("Please select the column with values to be sorted from smallest to largest:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xOfficeSRgC Is Nothing Then Exit Sub
xNum = Application.InputBox("Please enter a number of rows to be sorted in a section:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 1)

Set xRg = xExtendRg

Set xWSh = xRg.Worksheet

xWSh.Activate
xSortColumn = xOfficeSRgC.Column
xRCount = xRg.Rows.Count
xCSNum = xRg.Column
xCENum = xCSNum + xRg.Columns.Count - 1
xRSNum = xRg.Row
xRENum = xRSNum + xRCount - 1
xRSNum2 = xRSNum
xRSNum = (xRSNum + xNum) - 1
xBol = True
xBolWS = Application.ScreenUpdating
Application.ScreenUpdating = False
Do While xBol
xStr1 = xWSh.Cells(xRSNum2, xCSNum).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xCENum).Address
xStr2 = xWSh.Cells(xRSNum2, xSortColumn).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xSortColumn).Address
'Debug.Print xStr1 & " - " & xStr2

xWSh.Sort.SortFields.Clear
xWSh.Sort.SortFields.Add Key:=Range(xStr2) _
, SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
With xWSh.Sort
.SetRange Range(xStr1)
.Header = xlGuess
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With
xWSh.Sort.SortFields.Clear

If (xRSNum + xNum) >= xRENum Then
If xRSNum = xRENum Then
xBol = False
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = xRENum
End If
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = (xRSNum + xNum)
End If
Loop

Application.ScreenUpdating = xBolWS

End Sub

Sajnáljuk, hogy a fenti kód nem emeli ki a Q cellák minimális számát és a gyártó nevét az „I” cellában, mivel nemrégiben a termékeinken dolgoztunk.
Remélem megérted.

Amanda
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Szia újra kedves Amanda :)
Köszönöm.
Kipróbáltam a kódodat és természetesen jól működik.
most körülbelül 712-szer kell futtatnom a táblázatomon, és minden alkalommal ki kell választanom egy adatot
Remélem, hogy a lehető leghamarabb több kódot kapok a következő kérésem teljesítéséhez.
Még egyszer köszönöm és sok sikert.
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·

most körülbelül 712-szer kell futtatnom a táblázatomon, és minden alkalommal ki kell választanom egy adatot

Nem kell 712-szer futtatnia.

Amikor megjelenik egy párbeszédpanel, amely azt mondja
"Kérjük, válassza ki a rendezendő adatokat tartalmazó tartományt" > csak kiválasztja az összes rendezendő adatot az 1-712 szakasz között.
„Kérjük, válassza ki azt az oszlopot, amelynek értékei a legkisebbtől a legnagyobbig rendezendők” > Az Ön esetében válassza ki a Q oszlopot.
"Kérjük, adjon meg egy szakaszban rendezendő sorok számát:" > Adja meg a "7" értéket az Ön esetében
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
RENDBEN. és mi van akkor, ha egyes szakaszok több-kevesebb, mint 7 soros adattal rendelkeznek?!
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Szia Kedves Amanda!
Tanks, hogy elolvasta kérésemet, és köszönöm szíves válaszát
Van egy táblázatom több mint 5000 adatsorral…
Ebben a táblázatban minden 7-11 sor egyetlen számmal rendelkezik, amely egyesítette az A oszlop celláit!
Minden alkatrész 1 sorszámmal, amely több szállító adatait tartalmazza egy-egy cikkről, mindegyiknek saját ára van, és amire szükségem van, az az, hogy minden szakaszban szerepeljen a dátumom, hogy a sorszakasz tetején lévő szállítók alacsonyabb árai szerint legyenek rendezve😊
Amint látja, 2 kérésem van:
1: az adatok rendezése az adataim egyes részeiben a legalacsonyabb árra vonatkozó részükben,
2: jelölje ki a legalacsonyabb árat az első sorban
Tegnap megoldottam a második kérésemet, de az elsőre nem találtam választ.
Hálás lennék, ha meg tudnád oldani a problémámat :)
Sajnos nem tudtam feltölteni képet a táblázatomról:(


Azt hittem, az összes szakasza ugyanannyi sor
Ha nem, akkor.....
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
A teljes hozzászólás megtekintése