Szerda, június 29 2022
  13 Válaszok
  5.5K látogatás
0
Szavazatok
Kibont
Helló,

Közvetett cellaérték-változás (pl. > 7) alapján próbálok e-mailt küldeni, az e-mail melléklettel és a kimenő levelem törzsében a megváltozott cellákra vonatkozó konkrét cella hivatkozással. A közvetett cellaérték változást a kritériumok alapján csökkentettem. Azonban 424-es hibaüzenetet kapok, amikor olyan változót próbálok beállítani, amely meghívja a cella címét az e-mailembe. Tudna segíteni? Úgy érzem, közel vagyok.

Dim xrg mint tartomány
Dim xRgSel As Range
' Állítsa be a hatótávolságot és a célt
Private Sub Worksheet_Change (ByVal Target mint Range)
Dim xRgPre As Range
On Error Resume Next
Ha Target.Cells.Count > 1, akkor lépjen ki a Sub-ból
Set xRg = Tartomány("Q2:Q43")
Állítsa be az xRgPre = xRg.Precedents
Beállítás xRgSel = Metszéspont(cél, xRg)
ActiveWorkbook.Save
Ha xRg.Value > 7 Akkor
Hívja a Mail_small_Text_Outlook alkalmazást
ElseIf (Not xRgPre is Nothing) And (Intersect(Target, xRgPre).Address = Target.Adress) Then
Ha véget
Ha véget
End Sub
Sub Mail_small_Text_Outlook()
Dim xOutApp mint objektum
Dim xOutMail mint objektum
Dim xMailBody As String
Set xOutApp = CreateObject("Outlook.Application")
Állítsa be az xOutMail = xOutApp.CreateItem(0)
xMailBody = "Sziasztok, cellák" & xRgSel.Address(False, False) & _
" a "" munkalapon és a Me.Name & "" 3 nappal a bevitel után" & vbNewLine & vbNewLine & _
"Kérjük, tekintse át, és forduljon a vezető(k)hez” & vbNewLine & _
"Köszönöm"
On Error Resume Next
Az xOutMail segítségével
.To = ""
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = "Az ólombevitel óta eltelt napok száma"
.Body = xMailBody
.Attachments.Add (ThisWorkbook.FullName)
.Megjelenítés 'vagy .Küldés
Vége
Hiba történt GoTo 0
Állítsa be az xOutMail = Semmit
Állítsa be az xOutApp = Semmit
End Sub


Köszönjük!
0
Szavazatok
Kibont
Szia,

Ha 424-es hibaüzenetet kap, kattintson a hibakeresés gombra, majd készítsen képernyőképet a megtalált problémáról.
debug.png

Lefuttattuk az Ön által megadott kódot, a módosítás után jól működött végén, ha alább, hogy kilépés al.
változás.jpg

Kérjük, ennek megfelelően módosítsa a kódot, majd próbálja ki, hogy a kívánt módon működik-e.

Amanda
1 éve
·
#2843
0
Szavazatok
Kibont
Köszönöm, Amanda! Azonban továbbra is megjelenik a hibaüzenet, és a prompt nem tartalmaz "hibakeresés" opciót. Eléggé új vagyok a VBA-ban, lehet, hogy ez az én behúzásom? Látva, hogyan működik az Ön oldalán. Megpróbáltam feltölteni egy képernyőképet, de nehezen kaptam meg a válaszüzenetet (hosszú ideig betöltődik, csak egy fejjel).
0
Szavazatok
Kibont
Szia Ryan, csak az áthúzást változtattad meg? végén, ha nak nek kilépés al? (Megjegyeztem, hogy a képernyőképen elírási hiba (eixt) van, elnézést érte.)
Ha igen, csatolnád azt az Excel fájlt, amelybe a kódot alkalmaztad?

Amanda
0
Szavazatok
Kibont
Köszönöm, Amanda! Azonban továbbra is megjelenik a hibaüzenet, és a prompt nem tartalmaz "hibakeresés" opciót. Eléggé új vagyok a VBA-ban, lehet, hogy ez az én behúzásom? Látva, hogyan működik az Ön oldalán. Megpróbáltam feltölteni egy képernyőképet, de nehezen kaptam meg a válaszüzenetet (hosszú ideig betöltődik, csak egy fejjel).


Most megpróbálhatja közzétenni a mellékletekkel. :)
1 éve
·
#2858
0
Szavazatok
Kibont
Szia Amanda, elnézést a késésért, az End-et megváltoztattam az Exit Sub-ra. De valamiért nem tudom hozzáadni az Excel fájlt vagy a képernyőképeket - nem tudok válaszolni a mellékletekkel. Az excel fájlt egyébként nem tudtam hozzáadni, mivel az egy xlsm fájl, és nem támogatja a fájlfeltöltést. Beszélhetünk e-mailben?
1 éve
·
#2859
0
Szavazatok
Kibont
Sziasztok Amanda és ExcelFan, elnézést a késésért, az End if-et megváltoztattam az Exit Sub-ra. De még mindig nem tudom hozzáadni az Excel fájlt vagy a képernyőképeket valamilyen okból - nem tudok válaszolni a mellékletekkel. Az excel fájlt egyébként nem tudtam hozzáadni, mivel az egy xlsm fájl, és ez nem támogatott a fájlfeltöltésnél. Egyébként tudunk e-mailben chatelni? Így át tudom adni a fájlokat
0
Szavazatok
Kibont
Szia Amanda, elnézést a késésért, az End-et megváltoztattam az Exit Sub-ra. De valamiért nem tudom hozzáadni az Excel fájlt vagy a képernyőképeket - nem tudok válaszolni a mellékletekkel. Az excel fájlt egyébként nem tudtam hozzáadni, mivel az egy xlsm fájl, és nem támogatja a fájlfeltöltést. Beszélhetünk e-mailben?


Helló,

Miért nem menti el zip-ként vagy rarként?:)
1 éve
·
#2864
0
Szavazatok
Kibont
Sajnos semmilyen fájltípust nem tudok közzétenni, sem linkeket. Megkerestem a támogatást, de most még válaszolok. Nem biztos az okában, de elküldéskor az oldal betöltődik és nem küld el. Több böngészővel is próbálkoztam, gyorsítótár törlésével és több eszközön is :/

Nagyra értékelem a segítőkészségedet! Sajnos jelenleg nem tudok fájlokat átadni
0
Szavazatok
Kibont
Helló Ryan

Köszönöm a visszajelzést. Ellenőrizzük, hogy van-e probléma a fájl csatolásával. Egyelőre kérjük, küldje el a fájlt a következő címre:

Amanda
0
Szavazatok
Kibont
Szia Amanda!

Ez a Ryan4 ExtendOffice. Köszönjük, hogy elküldte e-mail címét, hogy segítsen megoldani a problémámat. Aktív tag kívánok lenni, mióta felfedeztem fantasztikus közösségét, így remélem sikerül megoldani a fájlfeltöltési problémáimat!

Egyelőre kérjük, tekintse meg a csatolt fájlt itt. Frissítettem a kódot úgy, hogy az „Exit Sub” legyen az „End if” helyett, de továbbra is hibaüzenetet kapok hibakeresési lehetőség nélkül. Tudsz tanácsot adni? Talán az én szerkezetem vagy a behúzásom.

Még egyszer köszönöm a segítségedet!
Ryan

Helló Ryan

Az e-mail üzenet megérkezett. Mivel előfordulhat, hogy más felhasználók is rendelkeznek ugyanilyen problémával, itt válaszolok.

Kérjük, próbálja ki az alábbi módszert:
1. Nyitott Referencia.
vba-reference.png

2. Jelölje be Microsoft Outlook 16.0 objektumkönyvtár. Megjegyzés: A 16.0 helyett előfordulhat, hogy 15.0, 14.0 stb.
vba-library.png

3. Cserélje ki az alábbi kódot
Dim xOutApp As Object
Dim xOutMail As Object

nak nek
Dim xOutApp As Outlook.Application
Dim xOutMail As Outlook.MailItem


Kérjük, próbálja meg a fenti 3 lépést. Mivel a vba jól működik a számítógépünkön, ezért nehéz reprodukálni a problémát. Remélhetőleg ez a módszer segít Önnek!

Amanda
1 éve
·
#2887
0
Szavazatok
Kibont
Szia Amanda! Van Microsoft Outlook 16.0 Object Library programom, de sajnos ez sem működött – egy új hibaüzenetem van, amely a probléma kódjára mutat. Úgy tűnik, az Outlook.Az alkalmazás nem meghatározott típusú – létre kell hoznom néhány korai kötést az objektum minősítéséhez?

Köszönöm!

(ps ismét nem tudok képernyőképeket/mellékleteket küldeni – e-mailben küldöm, de nyugodtan tedd közzé a közösség számára is.)
0
Szavazatok
Kibont
Helló Ryan

Üzenet érkezett. Sajnáljuk, hogy mivel a kód működik a számítógépeinken, ezért most nem tudtunk más megoldást kitalálni Önnek. :(

A képernyőképekről, kattintottál Fájlok feltöltése alatt a Mellékletek mezőbe, majd válassza ki a fórum által támogatott fájlokat?

Amanda
1 éve
·
#2902
0
Szavazatok
Kibont
Bummer :/ Kíváncsi vagyok, mi lehet ez - megpróbálok még játszani vele.

Ami a fájlokat illeti, megpróbáltam. Jól feltöltöm, de miután ellenőriztem, hogy nem vagyok robot, és megnyomtam a választ. Az oldal csak betöltődik és betöltődik, de soha nem küld el. Jól tudok válaszolni, csatolmányok nélkül. Amanda, elküldtem neked e-mailben a mellékleteket és a könyvet.

Szólok, ha sikerül megoldanom!
Mindenesetre köszönöm a segítséget :)

Ryan
  • Oldal:
  • 1
Erre a bejegyzésre még nem válaszoltak.