By Mr.G 20. szeptember 2022-én, kedden
Csatlakozik a következő témákhoz: Excel
Válaszok 2
Kedvencek 0
Nézetek 4.9K
Szavazatok 0
Délután:

Készítsen kifejezetten Excel-munkafüzetet (nem sablont)
12 lapja van – minden hónapban 1, hétfőtől péntekig lebontva
Legyen egy mesterlapja, amely összegzi az egyes hetekből származó számokat, és a főlap cellájába helyezi őket (Gondoljon az évtől a dátumig)
Ez jól működik

Próbál:
Vegye fel azt a számot a Mesterlapon, amely hétről hétre változik
Ossza el ezt a számot a hét számával (38, 39,40, XNUMX stb.)
és helyezze el ezt az átlagot a megfelelő hét adott hónapjának cellájába. (heti átlag)

Szinte mindent kipróbáltam, de csak egy dátum jelenik meg
így általános kitalált számokat használva a meglévő képletet fogom használni
Minden munkalapon minden héten van egy üres cellám, amely a hét számát helyezi el. Ehhez a gyakorlathoz október 3-7 (hétfőtől péntekig) 41. hetet használok. A "41. hét" cella képlete a következő: =WEEKNUM(B1,2, 1) (A dátumot a B3-től, hétfőtől veszi, és meghatározza a hét számát. AXNUMX-ba helyezve (bármilyen cella lehet)
Heti jelentéseket küldök, és most azt akarom, hogy az "átlagos" legyen
Ki kell vennem a végösszeget a főlapról ='2022 Master'!B17 (B17 az a cella, ahová a szám kerül , a mai napig egy év fut,
ossza el ezt a számot az októberi megfelelő hét hétszámával, és helyezze a számítást az O19-be az adott hét mellé.
Csak egy randevúzást kapok, bármit is próbáltam

Azok számára, akik követik, a következő hét 42 lesz, tehát a megnövelt összeget a mesterlapból kell venni, el kell osztani 42-vel, és el kell helyezni
az O44-ben és így tovább. a találati cella bárhol lehet az oldalon.

Van valami ötleted, hogyan lehet ezt megtenni egy csomó cella újraformázása nélkül?,
Hogyan lehet felosztani 2 olyan cellát, amelyekben képletek találhatók, hogy meghatározzák a másik cellában lévő összeget...

Előre is köszönöm
Szia,

Csatolna egy mintafájlt? Hogy jobban megértsük kérdését

Amanda
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Évtől a mai napig (mester) Total.png
Heti File sheet.png
Évtől a mai napig (mester) Total.png
Megpróbálja jobban elmagyarázni, mellékelt 2 grafikát, hogy az általános lényeget meg lehessen szerezni, nehéz ellátni
egy grafikát, amit szabad...
Heti grafika:
A fájlok minden nap a megfelelő oszlopba kerülnek (a fájlok száma naponta változik)
A fájlok összegzése minden nap az alul található kék sorban történik, és a zöld sorba kerül
A hét végén az összes heti fájlt összesítik (a szám alul a zöld alatt van) (52)
Ezt a számot (52) a rendszer átviszi és hozzáadja az év végére az Év dátumig (Fő) lapon
(Ez dinamikus, és a főlap végösszege (B17) naponta változik)

Amit szeretnék tenni, az az, hogy heti átlagot adjak meg az adott hétre (38,39,40, XNUMX, XNUMX stb.)
és helyezze a heti vagy a havi végösszeg mellé (a cella elhelyezése nem számít, bármilyen cella lehet)
Tehát a képlet, amikor megpróbálja ezt megtenni:

(B17 az a cellaszám, ahol az évtől a dátumig tartó szám szerepel a főlapon)
amikor kiválasztok egy üres cellát a heti lapon és használom a képletet
='2022 Mester'!B17/39 a szám eredményét a cellába kell helyeznie
értelmezésem szerint ennek a képletnek a B17-es főlapon lévő nagy számot kell vennie, és el kell osztania a hét számával (39), hogy megkapja a hét átlagát.

Csak egy dátumot ad, és még csak nem is a mai dátumot...

A heti átlagot most minden hétbe bele kell számítani, szóval ha van egyszerűbb módja ennek, akkor füles vagyok
valamilyen képlet, amely a mesterlap évszámát veszi a dátumig, és elosztja a megfelelő heti számmal (38, 39,40, XNUMX stb.)
ha ezt minden héten egy cellába kell helyeznem, akkor rendben van, de úgy gondoltam, hogy van jobb módszer, mert mindig van jobb út, igaz?
Jelenleg a VB nem opció, így egyelőre manuális... Heti File sheet.png
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
A teljes hozzászólás megtekintése