By sheridan60 30. november 2022-án, szerdán
Csatlakozik a következő témákhoz: Excel
Válaszok 2
Kedvencek 0
Nézetek 4.7K
Szavazatok 0
Megkértek, hogy módosítsam valaki másnak a táblázatát a mi használatunkra. Ebben a fájlban nyomon követjük több munka előrehaladását, de minden héten ugyanazokat a kérdéseket teszik fel, és soha nem nézik meg az állapotfrissítés oszlopait, mert görgetniük és vadászniuk kellene. Szeretnék minden sorhoz hozzáadni egy cellát, amelynek több „kategóriája” van az adott cellán belül, amelyek statikusak. Olyanok, mint a címsorok, de akkor minden kategóriához gyors egysoros választ írhat.

Megpróbáltam több sort hozzáadni, és az összes többi oszlop sorait egyenként egyesíteni, így a többi cella ennek az új cellának a hossza volt, ami valójában 9 sor hosszú. De amikor ezt megtettem, a többi cella nem tördelte a szöveget, így az összes frissítés látható volt. Feltöltöttem egy képernyőképet, hogy most hogy néz ki. Ezt szeretném elérni anélkül, hogy minden egyes elemhez külön cellasorok kellenek, és ezeket a kategóriákat statikussá szeretném tenni a válasz jobb oldali szerkesztésének lehetőségével.
Előre is köszönöm,
Darrell
Ha van egy bejövő levelem az outlook-ban csatolt excel fájllal, és megnézem az excel fájl előnézetét, akkor mindig az excel fájl/lap első sorait (kezdő sorait) mutatja. De szeretném látni az utoljára beírt sorokat az outlook előnézetében anélkül, hogy megnyitnák az excel fájlt nagy adatokkal https://testmyspeed.onl/.
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
Hi!
Értelmezésem szerint a felhasználó által meghatározott válaszokat szeretné megjeleníteni a kiválasztott kategória szerint.
1. Készítsen egy legördülő listát a kategóriákról (ha nem tudja, hogyan kell listát készíteni, töltsön 1 percet Címez a cikk )
2. Ezután alkalmazza a SWITCH funkciót a kimeneti cellában (lásd a csatolt excel fájlt)
=SWITCH(C3,F8,G8,F9,G9,F10,G10,F11,G11,F12,G12)
Ahol C3 = kategórialistát tartalmazó cella
F8,G8,F9,G9,F10,G10,F11,G11,F12,G12 = válaszüzeneteket tartalmazó cellák
·
1 éve
·
0 szereti
·
0 szavazat
·
0 Comments
·
A teljes hozzászólás megtekintése