Péntek, 10 február 2023
  0 Válaszok
  1.5K látogatás
0
Szavazatok
Kibont
Jó napot, úgyhogy itt segítségre szorulok. Ráadásul Kanadában vagyok
A legmegfelelőbb formulát keresem különféle funkciók elvégzésére.
Az USD/CAD árfolyam helye YZ 1 és 2

Több olyan lapot kapok, amelyek úgy néznek ki, mint a grafika, egy elemzőt képviselnek, így a fájlok/sorok "mennyisége" változó lesz, a következőket kell tennem:

A kiemelt sorok az Egyesült Államok bankjai
A nem kiemeltek a kanadai bankok.

Olyan képletre van szükségem, amely csak az egyesült államokbeli alapok "összegét" (Q) veszi, szorozza meg őket V2-vel (az aktuális árfolyammal), majd helyezze a kanadai konverziót a megfelelő S cellába, és adja hozzá a teljes összeget a CAD Balhoz. (T), mint az Egyenleg oszlop teszi.
Megpróbáltam a =, SUM, IF stb., sikertelenül.
Az egyetlen következetes dolog az lenne Tétel próbáltam így megfogalmazni, mivel ebben az oszlopban mindig az Egyesült Államok szerepel az US Funds-ban számlázott dolgok előtt. Még mindig semmi.

A CAD Equi Column (S) oszlopban az átváltott amerikai alapokat kell tartalmaznia, majd összegezni az alján. és futóegyenleg Mint R is alul összesített

Nem tudom, mi a tartomány korlátja a Q esetében, de ez a jelentés néha 3 oldalas is lehet, mivel több elemzőnk dolgozik kanadai és amerikai fájlokon.
Megpróbálunk olyan zárójelentést készíteni, amely bemutatja a havonta számlázott kanadai alapokat, ahelyett, hogy minden egyes egyesült államokbeli ügylet esetében minden elemzőn keresztül kellene ezt manuálisan elvégezni.

Alternatív megoldásként, ha van jobb megoldás, csak fülelek, de ha azt hiszem, megvan, valami elromlik...
Erre a bejegyzésre még nem válaszoltak.