Szombat, február 19 2022
  10 Válaszok
  6.8K látogatás
0
Szavazatok
Kibont
Remélem valaki tud segíteni a problémámban.
Van egy xlsx fájlom, amelyben a dátumok US (h/n/yyyy) stílusban vannak formázva.
Át szeretném konvertálni őket ÉÉÉÉ/HH/NN formátumba.
A dátumokat egy oszlopban választottam ki.
Kattintson a Kutools menüre, majd a Formázás, majd a Dátumformázás alkalmazása lehetőségre.
A Dátum formázásánál a 2001-03-14-re kattintottam az ÉÉÉ-HH-NN-re.
Nem látok semmit a párbeszéd előnézeti oldalán.
Ha az Alkalmaz gombra kattintok, a gomb szürkén jelenik meg, de még mindig nincs semmi az Előnézet oldalon.
Nézd meg a csatolmányt
Van valakinek ötlete, hogy ez miért nem működik?

Valami ötlet?
csip
 
0
Szavazatok
Kibont
Szia Cheadrick,

Megnéztem a funkcióját a számítógépemen, jól működött. Tehát, kérem, mondja meg, hogy a Kutools for Excel melyik verzióját használja. Kérjük, küldje el nekem az operációs rendszerével kapcsolatos információkat is ( A Windows operációs rendszer melyik verzióját futtatom?  ), az Excel verzióját és a számítógépén használt nyelvet.

Előre is köszönöm.

Amanda
2 éve
·
#2477
0
Szavazatok
Kibont
Szia,
Az operációs rendszeremhez és az összes alkalmazáshoz angol nyelvet használok.

Kutools for Excel 26.0, Engedélyezett mennyiség 1

a rendszerbeállításokból:
Rendszertípus 64 bites operációs rendszer, x64 alapú processzor
Kiadás 10.0.19043 Build 19043
21H1 verzió
OS Build 19043.1526

az Excel asztali alkalmazásból:
Microsoft® Excel® Microsoft 365 MSO-hoz (2201-es verzió, Build 16.0.14827.20198) 64 bites

csip
0
Szavazatok
Kibont
Szia Chip,

Kérem, ellenőrizze, hogy az F oszlopban szereplő dátumok szövegként vannak-e formázva vagy sem?

Előre is köszönöm.

Amanda
2 éve
·
#2479
0
Szavazatok
Kibont
Módosítottam a Formátum oszlopot SZÖVEGRE, és megpróbáltam alkalmazni a Dátumformátumot.
Még mindig nem tudom a dátumokat ÉÉÉÉ-HH-NN-re módosítani.
A parancs futtatása után a formátum a DATE értékre változik.
Kipróbáltam azt is, amikor az oszlop ÁLTALÁNOS formátumban van, és ugyanazt az eredményt kaptam.
Lásd a Mellékleteket.
csip
0
Szavazatok
Kibont
Szia Chip,

Rendben van, hogy csatolja az excel fájlt és elküldi nekem? Mielőtt ezt megtenné, kérjük, törölje a személyes adatokat.

Előre is köszönöm.
Amanda
2 éve
·
#2481
0
Szavazatok
Kibont
Hi Amanda,
Az összes személyes adatot töröltem, így ez a fájl csak a dátumokat tartalmazza oszlopban.
Ez az a munkalap, amelyet a képernyőképek készítéséhez használtam.
Várom a válaszát,
csip
0
Szavazatok
Kibont
Szia Chip,

Most ellenőriztük az adatokat. Az Excelben szereplő dátumok valahogy nem szabványos dátumok, így az Excel nem tudta felismerni és szövegként kezelni őket. Ez az oka annak, hogy a dátum formázása nem működik.

Itt a megoldás: Előtt Ha alkalmazza a dátumformázást, először konvertálja át ezeket szabványos dátumokra. Kérjük, tegye a következőket:

1. Válassza ki az összes dátumot.
2. megtalálja Tartományok és cellák csoport alatt Kutools Tab.
3. kettyenés Tartalom és válassza ki a Konvertálás dátumra.
konvertálni dátum.png-re

Ezek után megtalálod Dátumformázás alkalmazása megfelelően működik.

Amanda
2 éve
·
#2483
0
Szavazatok
Kibont
Hi Amanda,
Amikor rákattintottam a Tartalomra, majd a Konvertálás dátumra elemre, a cellák ÉÉÉÉ-HH-NN-re változtak, ahogy szerettem volna, anélkül, hogy a Dátumformátum alkalmazása alkalmazást kellett volna használni. lásd a mellékletet.
A dátumok most a szükséges formátumban vannak.

Az eredeti fájlt egy amerikai oldalról töltötték le CSV-fájlként.
Megnyitottam a CSV-fájlt, és XLSX formátumban mentettem, mielőtt megpróbáltam alkalmazni a dátumformázást.
Ez okozhatta a problémámat?
Csak azt szeretném tudni, mikor töltöm le újra ezt a fájlt.

Köszönöm,
csip
 
0
Szavazatok
Kibont
Az eredeti fájlt egy amerikai oldalról töltötték le CSV-fájlként.
Megnyitottam a CSV-fájlt, és XLSX formátumban mentettem, mielőtt megpróbáltam alkalmazni a dátumformázást.
Ez okozhatta a problémámat?

Szia Chip,

Igen, ez lehet az oka. Arra voltunk kíváncsiak, hogy esetleg megkapja valahol a fájlt, de nem saját maga készítette, mivel a helyzet elég furcsa.

Ezért amikor legközelebb hasonló fájlokat tölt le online, ne felejtse el alkalmazni a Konvertálás dátumra funkciót a dátumokhoz :)

Amanda
2 éve
·
#2485
0
Szavazatok
Kibont
Szia Amanda,
Kösz a tippet.
Ez a kérés sikeres eredménnyel most lezárható.
Köszönöm,
csip
  • Oldal:
  • 1
Erre a bejegyzésre még nem válaszoltak.