By pdalton 03. november 2020 -én, kedden
Csatlakozik a következő témákhoz: Kutools az Excel számára
Válaszok 0
Kedvencek 0
Nézetek 2.8K
Szavazatok 0
Segítségre van szükségem a KUTools Plus for Excel Multiple Picture Import funkciójának használatához. 
Jóval több mint 100 csekkképem van (különböző méretű és arányú), amelyeket egy Excel munkalap egyetlen oszlopának celláiba szeretnék importálni. Amikor azonban a segédprogramot ("Import & Export | Képek importálása") használom, a következő hibaüzenetet kapok: 
     "25 kép importálása nem sikerült. Lehet, hogy a képek magassága nagyobb
       409 pontnál vagy a képek szélessége nagyobb, mint 1342 pont."
Nem tudom pontosan, mit mond ez nekem, de feltételezem, hogy ez azt jelenti, hogy a 409 pontnál magasabb vagy 1342 pontnál szélesebb (vagy mindkettő?) kép egyáltalán nem importálható.  
Tehát újra megpróbáltam, de -- ezúttal -- sokkal szélesebbre tettem az oszlopot, és a segédprogramban úgy választottam ki, hogy megfeleljen a "cellaméretnek". Mindegyik kép megfelelő szélességű volt, de mindegyik függőlegesen össze volt szorítva, így túl rövidek voltak! Tehát újra megcsináltam, de magasabbra tettem a sejteket. Ezúttal az összes kép pontosan illeszkedett a cellákhoz, de még mindig aránytalanok voltak. A következő lehetőség sem volt sokkal jobb, hiszen a magasságot és a szélességet is meg kellett adni, amiről mostanra tudtam, hogy újabb rendetlenség lesz. Nem tudtam rájönni, hogyan lehetne csak a magasságot vagy csak a szélességet korlátozni, és az eredetivel megegyező arányokat megtartani.  
Tehát van mód arra, hogy ez a segédprogram több képet importáljon, de mindegyiket átméretezze, hogy az eredetivel megegyező arányok maradjanak? (Mondjuk 1/2 méretű vagy 1/4 méretű?)  
Ha nem, valaki meg tudná mondani, hogyan kell ezt megvalósítani?
Köszönöm,
Paul
A teljes hozzászólás megtekintése