Szombat, 28 augusztus 2021
  2 Válaszok
  5.6K látogatás
0
Szavazatok
Kibont
Szia,
Briliáns funkció az adatok új munkalapokra történő felosztásához. 
Néha következetlen a lapok elnevezése, amikor az "Oszlop értékei" új munkalapnévként választja ki. Visszatér az "1. lapra" stb. 
Mi az a szabály, ami ezt meghatározza?
Létezik valamilyen megkerülő megoldás, hogy a felosztott adatok minden alkalommal az oszlop értékének nevezzék el?
Sok köszönet
Naomi
 
0
Szavazatok
Kibont
Helló,
Köszönöm a visszajelzést.
Jó gondolkodás, fontolóra vesszük ennek továbbfejlesztését a következő verziókban.
1 éve
·
#3211
0
Szavazatok
Kibont
Hé, Naomi! Észrevettem, hogy a függvény a "#. lapot" fogja használni, ha az érték nem felel meg az Excel elnevezési szabályainak. Megpróbáltam cégneveket használni, és ezek gyakran megsértették legalább 1 szabályt. Elkezdtem létrehozni egy új oszlopot, amely a cégnév „biztonságos” változata volt, és ez a viselkedés megszűnt. Hivatalos szabályok a Microsofttól

  • Legyen üres.
  • Több mint 31 karaktert tartalmazhat.
  • Tartalmazzák a következő karakterek bármelyikét: / \ ? * : [ ]
  • Aposztróf (') kezdődik vagy végződik, de a név szövege vagy számok között is használható.
  • Legyen „Történelem” név. Ez egy fenntartott szó, amelyet az Excel belsőleg használ.


Példaként ez a fióknév túl hosszú: IBM (Nemzetközi Üzleti Gépek). Ez egy szabványos elnevezési rendszer ügyfeleink számára. Rövidített név kibővített információkkal zárójelben. Esetünkben egy új (rejtett) oszlopot hoztunk létre a „Számlanév széf” számára. A fiók megtisztítása sokféleképpen elvégezhető. A mi esetünkben a következők teljesítették, amire szükségünk volt:

A megoldás legegyszerűbb módja, ha 30 karakterre vágod
= BAL (A2,30)
IBM (Nemzetközi Üzleti Gépek) válik IBM (International Business M

Kidolgozottabb megoldás volt a levágás, ha kómát vagy zárójelet látunk
=MIN(30,IFERROR(FIND("(",A2-1,100),IFERROR(FIND(",",A2)-1,100))
IBM (Nemzetközi Üzleti Gépek) válik IBM
  • Oldal:
  • 1
Erre a bejegyzésre még nem válaszoltak.